Ohniska_sobota 27.5. odpoledne

Stejně jako loni jsme se i v letošním roce dohodli s Odborem kultury Magistrátu města Plzně, který podpoří zájemce o realizaci programu pro veřejnost v programových ohniscích grantovou podporu.

A kdeže bude poslední květnovou sobotu odpoledne živo?

1. Setkání na Mikulášském náměstí 2017

místo: Mikulášské náměstí, Plzeň 2 - Slovany
pořadatel: Informační a vzdělávací centrum Plzeň, z.s.

čas:  14:00-21:00

program:         
114:00 - 17:00 - Kreativní workshopy (malování na sádrové modely,výroba květin z organsy, ubrousková technika, výroba mýdla, korálkování a další)

14:00 - 14:10 - Slavnostní zahájení
14:15 - 14:30 - Tá-di-boa - brazilské hity, které znáte i vy FITDANCEART
15:00 - 15:30 - Break dance - „místní kluci“
16:00 - 16:30 - Tá-di-boa - brazilská samba - FITDANCEART - Jana da Conceicao
17:00 - 18:00 - Diskotéka
18:00 - 20:00 - Sousedská večeře a Ridina Ahmed – původní písničky z představení
La ňina – obří loutky v ulicích města Plzně. Přijďte si společně ugrilovat něco dobrého za doprovodu živé kapely. Ukažte své kulinářské umění a přineste ostatním něco k zakousnutí.Přijďte si společně ugrilovat něco dobrého za doprovodu kapely. Ukažte své kulinářské umění a přineste ostatním něco k zakousnutí.

Představí se:
spolek Jana Da Conceicao, Člověk v tísni o.p.s., Boom Sound, Církev československá husitská, PROVAS Plzeň s.r.o, DANQUA reality s.r.o., TRITIUM 2000 s.r.o., FITDANCEART Plzeň    a další

web:  www.ivcp.cz/evropsky-den-sousedu

2. Muška a sousedé

místo: K Sinoru 37/68, Plzeň 10 - Lhota
pořadatel: Malá umělecká školička – MUŠKA z.s.

čas:  14:00 – 22:00

program:

14:00 - 16:00 hod - Workshop pečení chleba v klasické venkovní peci na chleba
14:00 - 16:30 hod - Workshop sekání do kamene -sochařská dílna pro nejmenší
15:00 - 17:00 hod - Workshop výroby šperků
14:00 - 17:00 hod - Dětské zábavní odpoledne plné her a zábavy, výroby masek, malování, hraní si s keramickou hlínou atd.
15:30 - 17:30 hod - Pečení a ochutnávání prasátka
17:00 - 19:00 hod - Vystoupení živé hudby rocková skupina Disharmonici
19:00 - 22:00 hod - Sousedská večeře a společné posezení u ohně při ochutnávaní chleba a pečeníbuřtů na ohni a masa na grilu (volná zábava).

web:  www.muskaplzen.cz

3. Přijďte si hrát, přijďte na koláč

místo: Bolevecká náves 2, Plzeň 1 - Lochotín
pořadatel: Farnost ECM Plzeň 1 - Lochotín

čas:  14:00 – 19:00

program:

14:00 - 18:00 Přijďte si hrát - dětský den, soutěžní stanoviště, workshop LEGO ®, zvířátka z balónků, trampolína
14:00 - 18:00 Přijďte na koláč - otevřená čajovna
14:00 - 18:00 Kniha hledá domov - odneste si domů knihy, které hledají nové majitele

16:45 Tanečním krokem do pohádky - Boudo, budko; O koblížkovi, Princezny na zámeckém bále
          Účinkují: Taneční skupina Paprsek, Skautská družinka Rebelky, Mateřská škola kardinála Berana           

18:00  Filmový večer v pohádkové (?) zemi Narnie

web:  www.lochotin.umc.cz

4. Sousedský jarmark aneb srdcem pro druhé

místo: Kaznějovská 51, Plzeň 1 - Lochotín
pořadatel: Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.

čas:  14:00 – 19:00

program:

Jevištní a podjevištní scéna 
14:00 Seniorkapela – dechové, lidové i modernější skladby k poslechu i k tanci 
14:30 Taneční vystoupení DOZP „Nováček“ a Kroužku lidových tanců 1. ZŠ „Boleváček“
15:00 Pěvecký sbor „Mini Andílci“ pod vedením Jany Marie Kateřiny Korbelové
15:30 Ukázka bojového umění „AIKIDO dojo Plzeň“ a taneční vystoupení „Let´s dance“ kurzistek   
               a tanečnic z TOTEMu
16:00 Pěvecký sbor Jamáček s pásmem písní pro pohlazení těla i duše 
16:30 Vystoupení Klubu Atom a vystoupení dětí ze ZUŠ Sokolovská 
17:00 Country duo Old boys  
17:30 Taneční minidílna latinskoamerických tanců s JaMiDance pro děti i dospělé, jednotlivce i páry
18:00 Komorní pěvecký sbor KOST a jejich exkluzivní host Pěvecký sbor Vysoké školy ekonomické 
              v Praze Musica Oeconomica Pragensis  

Doprovodný program na Tržišti:   
Projekt JEDEME DÁL - každou celou hodinu seznámení s Nordic walking (chůze se speciálními holemi) a krátká ukázková procházka (hole zapůjčíme)
Maxipexeso velká hra - 16:00 a 17:00hod.   
Ukázka canisterapie - bezpečný kontakt se psem    
Interaktivní dílna Karate pro děti po celý den   
Bazárek dětských a jiných věcí, co mohou ještě druzí užít   
Kreativní dílny    
Ukázky umění a děl sousedů – plstění z ovčího rouna, háčkování, zdobení lahví  
Burza zahradních rostlin, velké antistresové omalovánky   
Další zábavný program pro děti    
Fotokoutek s Markétou - Fotoklub Plzeň, z.s.
Na koloběžce po Bolevci

web:  http://www.totemplzen.cz/

5. Plzeň zastávka - vlastní cestou

místo:  nádraží Plzeň zastávka, Přeštická 4, Plzeň - Bory
pořadatel: Plzeň zastávka

čas:  15:00 - 22:00

program:

15:00  přírodní éterické oleje / domácí bylinná lékárna / výroba květové vody
16:00  svoboda v tvoření / volný pohyb a malování rukama
17:00 pečeme z kvásku / ochutnávka a výroba domácího chleba (dále domácí sýry a možná i oleje)
18:00 společná příprava zeleninové paelly / španělské rizoto ve velké pánvi
20:00 večere a flamenco vystoupení Dos Vías
(Eva Králová - zpěv, Zdeněk Martínek - kytara, Jana Eismanová - tanec)

web:  http://www.plzenzastavka.cz

6. Dny Světlé 2017

místo: ulice Karoliny Světlé, Plzeň 1 - Lochotín
pořadatel: Ledovec, z.s.

čas: 14:00 - 22:00

program: se připravuje

web:  http://www.ledovec.cz/

7. Evropský den sousedů na Jiráskově náměstí

místo: Jiráskovo náměstí a klášterní zahrada, Plzeň 2 - Slovany
pořadatel: Pěstuj prostor, z.s.
spolupořadatelé: Klášter dominikánů Plzeň, MO Plzeň 2 - Slovany, Masarykova základní škola, Církevní gymnázium Plzeň, 13. základní škola, Maják Plzně a Nadace Proměny Karla Komárka

čas: 10:00 - 22:00

program:

10:00 – Slavnostní zahájení, vernisáž výstavy Paměť (před kostelem)
10:30 – Komentovaná prohlídka výstavy, komponovaná vycházka po Jiráskově náměstí (začátek před kostelem)
12:30 – Hudební vystoupení v klášterní zahradě
14:30 – Hudební vystoupení v klášterní zahradě
15:30 – Komentovaná prohlídka výstavy, komponovaná vycházka po Jiráskově náměstí (začátek před kostelem)
18:00 – Mše svatá (v kostele)
19:30 – Sousedská večeře v klášterní zahradě s hudbou

web:  http://pestujprostor.plzne.cz

8. Hraní v zámeckém parku

místo: zámecký park, Plzeň 5 - Křimice
pořadatel: T.J. Sokol Křimice

čas: 14:00 - 18:00

program:
14:00 Zahájení, soutěže a plnění úkolů
15:00 Obří trampolína 4v1
16:00 Divadelní pohádka
17:00 Vystoupení cvičených psů
18:00 Ukončení akce

28.5.2017 Sousedská procházka

web:   http://www.sokol-krimice.estranky.cz/

9. Husovo náměstí ožívá pro děti

místo:  Husovo náměstí, Plzeň 3 - střed
pořadatel: Blízký soused, z.s.

čas: 14:00 - 18:00

program:

14:00 – 16:00 Kreativní workshopy pro děti (malování, vyrábění, drobné soutěže...)
17:00 – 18:00 Vystoupení dětí i dospělých z místní komunity (zpěv, scénky, tanec...).

web:  http://blizkysoused.cz/

10. Pivovar, jako dobrý soused všech Plzeňanů

místo:  Plzeňský prazdroj – původně avizované místo FORMANKA se mění na Konferenční a společenské centrum SECESE, které najdete nad nádvořím pivovaru
pořadatel: Plzeňský prazdroj, a.s.

čas:  původné avizovaný čas 12:00 – 17:00 se méní na 12:00 - 15:00

program:

Škola čepování piva Pilsner Urquell ve foyer Konferenčního centra Secese
• začátek ve 12, 13 a 14 hodin
• kapacita vždy 30 osob, vstup zdarma

venkovní posezení s pivem Pilsner Urquell

web:  https://www.prazdrojvisit.cz/

Všechna ohniska propojí na své okružní jízdé historický autobus ŠKODA 706 RTO  č. 51 z roku 1964. Více o něm v sekci BUS.