Sousedské večeře - sobota 27. 5. 2023 večer

Pojďte se seznámit se svými sousedy!

Využijte dvorek či hřiště a pozvěte své sousedy ke společné večeři. Po registraci budete moci vybírat z nabídky vystoupení, které přijedou až před Váš dům. Letos se můžete těšit jak na nové i osvědčené muzikanty, tak na několik dětských divadel.

Ideální čas k registraci byl do 9.5.2023, registrováno máme letos na 50 adres z Plzně a okolí. Jejich mapu můžete zkouknout níže.

Co znamená uspořádat sousedskou večeři a co od nás čekat?

Pokud máte chuť uspořádat sousedské setkání, můžete tak samozřejmě učinit kdykoli bez nás :-). A nebo se můžete přidat k tradičnímu termínu, kterým je poslední květnová sobota a registrovat svoji adresu k Evropskému dni sousedů.

-Po registraci se stanete součástí webové mapy večeří a můžete vybírat z nabídky vystoupení, která přijedou zahrát na Vaši adresu v sekci Vystoupení. Náklady na vystoupení hradíme my.

-Pro vytvoření pozvánky můžete využít náš vizuál / prázdný plakát k dotvoření, který najdete v sekci Ke stažení.

-Pokud se chcete setkat na obecním pozemku, vyřídíme oznámení na příslušném úřadě.

Co Vás čeká?

Po registraci Vás čeká stejná práce, jako když pořádáte sousedské setkání bez nás, tedy máte-li vybrané místo, pozvat sousedy,  zajistit stoly, židle, dřevo na oheň a pod. K přípravám je vždycky dobré zlákat někoho ze sousedů, ať nejste na vše sami. Můžete vymyslet také program - soutěže, výstavu nebo hry a nebo si sehnat muzikanty. Do pozvánek pro své sousedy nezapomeňte uvést, ať přinesou něco dobrého na společný stůl a myslete také na to, že může pršet a připravte si variantu déšť. I v den konání bude vše na Vás.

Jaká je naše role?

- Nabízíme společný termín, který je příležitostí stát se součástí větší akce.
- Oslovujeme a domlouváme se s pořadateli programových Ohnisek, pomáháme jim s realizací akcí.
- Zajišťujeme nabídku vystoupení, kterým hradíme honorář a z kterých můžete vybírat ať jste Ohniskem nebo Večeří.
- Oznamujeme konání akcí ve veřejném prostoru na příslušné úřady.
- Vytváříme vizuál akce, který si můžete stáhnout, dotvořit a využít.
- Komunikujeme akci jako celek v médiích.

Bonus na závěr:

V minulosti jsme měli produktové partnery, o které jsme ale v době covidu přišli a zatím nemáme žádnou plnohodnotnou náhradu. Proto nenabízíme žádné potravinové šeky ani věnce buřtů. Jako MALÝ bonus nabídneme piva, která si u nás můžete vyzvednout v týdnu před akcí.

Letos máme k dispozici o něco méně Plzeňského piva a tedy jsme se rozhodli, že ho rozdáme víc :-). Ovšem pouze pěti štastlivcům, které vylosujeme, což se stalo v pátek 19.5. Výherci, na které čeká vždy 50 Plzeňských piv resp. dva kartony plechu jsou tyto adresy:

  1. Nosková – K Berance / Šťáhlavy
  2. Benýr – Levandulová / Plzeň 4
  3. Šlejmar – Skrétova 37 / Plzeň 3
  4. Jandová – Hřiště Dupárna / Chotěšov
  5. Novák + Milcová - K Remízku / Plzeň 10 - Lhota

Gratulujeme!

K vyzvednutí budou připraveny ve středu 24.5. 16:30 – 17:30h v DEPO2015, v přístavku ve spodní části nádvoří.

Žádné jiné materiály letos rozdávat nebudeme, prázdný plakát resp. pozvánku najdete ke stažení, dotvoření a tisku na našem webu.

A ještě ex post poznámka k místu konání:

Snažte se při výběru místa konání využít tradičního místa pro setkávání, vyhněte se komunikacím, a jiným problémovým místům, na nichž by bylo nutno řešit dopravní opatření nebo zábory. Konání akce s adresami večeří oznamujeme na místních úřadech ÚMO, Městské policii a hasičům - pro všechny případy.

 

V případě dotazů se neváhejte ozvat :-).

Interaktivní mapa